dsc03778

Powerjóga

“ Power jóga je svatyně, do které vcházíme – abychom cvičili a kultivovali jógu – svatyně, která je stavem jednoty, rovnováhy a míru, jenž je cílem zakořeněným hluboko v každém z nás.

Mnoho lidí si myslí, že jóga je o flexibilitě, ale pravdou je, že nemá s flexibilitou nic společného; je spíše o aktivitě a elasticitě. Elasticita je stavem ohebnosti, zatímco flexibilita je rozsudkem při porovnávání určitých paradigmat. Věc se má tak, že naše těla jsou naprosto jedinečná; nemůžeme mít objektivní měřítko; Ohebnost, mohli bychom říci, je osobní flexibilitou, která se může naprosto lišit od standardní flexibility. Když je svalstvo pružné a uvolněné, celá kostra má mnohem přirozenější postavení. A když je tomu tak, naše prána (energie) může volně proudit skrz meridiány (energetické kanály) a když skrz nás celé proudí naše energie volněji, cítíme něco velmi výjimečného, čemu se říká lehkost

Přesto, když cvičíme pozice pro oživení těla a vypuzujeme z něj napětí a toxiny, potřebujeme přimět naši mysl k ne-produkování dalšího napětí. Pamatujte, stres velmi narušuje zdraví (rovnováhu). Takže, cvičení pozic je jedna věc, ale klíčem je způsob jakým je cvičíme; to je jóga, stav mysli za všemi těmi věcmi.

Tsek Nayrb

 

 

INFORMACE      FOTOGALERIE